LOODUSLIKUD MATERJALID

"Klaasimäng"
Vajalikud materjalid:
värviline klaas, niiskuse- ja külmakindel plaatimissegu, PVA-liim (ESKAPO), kilekotid, nööpnõelad
Pasta - 2-3 spl pulbrit + liim (pasta on kui paks hapukoor). Pasta pannakse kilekotti ja lõigatakse väike auk. Klaasikillud asetatakse kilele (alla võis panna valget pappi, et tööd saaks vajadusel liigutada), nende vahele jäätakse 2-3 mm. Kilekotist pigistatakse pastat kildude vahele ja ümber. Riputamiseks torgatakse töösse nööpnõelad. Töö kuivab kaua.
"Kipsist meisterdamine"
Vajalikud materjalid:
kips (sobib ka ehituskips), kipsi vormid, värvid, magnetid
Kipsist ja veest valmistatakse segu (nagu vedel hapukoor), kui saabki vedelam, siis töö kuivab kauem. Segu valatakse vormidesse ja tuleb koputades segu laiali ajada. Kuivab umbed üks tund, siis võib froteerätikule kujud välja klpooida. Kui kips on olnud 10 min vormis, võib torgata kipsi sisse auk, et kipskuju riputada. Kipsikujusid saab värvida erinevate värvidega. Soovi korral võib kleepida liimipüstoliga magnet.
Vajalikud materjalid:
kips, vorm, värvid, peenike pintsel
Töö käik sama, mis eelmise töö juures. Kuivanud töö värvitakse.
"Kipsplaadile joonistamine"
Vajalikud materjalid:
kips, plastmassist koogikarp, nael,
"Savist voolimine"
Vajalikud materjalid:
DAS'i mass (valge savi), PVA-liim, värvid
DAS'i massiga saab voolida kõike. Ei vaja ahjus kuumutamist. Pärast voolimist saab guassvärvidega värvida. PVA-liimiga saab "lakkida", annab tööle läike.
"Käbipärg"
Vajalikud materjalid:
soovitavalt ühesuurused dmännikäbi, traat, kaunistamiseks sädelevad pliiatsid (liim)
"Rosinamehike"
Vajalikud materjalid:
suuremad rosinad, kolm hambaorki, pall, kork
Võetakse üks hambaork ja torgatakse kolm rosinat nendest lävi, saadakse üks jalg. Samamoodi tehakse ka teina jalg. Võetakse kolmas hambaork, torgatakse jalgadest läbi, kaks rosinat pannakse käteks. Jalgade otsa torgatakse pea. Kork lõigatakse pooleks ja pannakse jalgadeks. Lõpuks tehakse mehikesele nägu ja müts pähe. Müts võib meisterdada krepp-paberist või muust materjalist.

tagasi